KU ponúka pre študentov aj možnosť ubytovania počas celého akademického roka na internáte C – Blok a Ruža. Okrem vlastných ubytovacích zariadení univerzita poskytuje nocľah aj na Triu, Vojtaššáku, Texicome a Školskom internáte.

ŠD C – Blok ponúka možnosti ubytovania v dvojlôžkových, trojlôžkových samostatných izbách, prípadne ubytovanie v rámci spoločných buniek. Na každom poschodí je spoločná kuchynka. V objekte sa nachádza aj práčovňa.

Pre študentov so špecifickými potrebami Ubytovacie a stravovacie zariadenia KU ponúka ubytovanie v špeciálnej bezbariérovej časti so samostatným vchodom. Vchodové dvere sa otvárajú jednoducho – pomocou čipu. Tento typ ubytovania ponúka dve samostatné izby v rámci bunky so spoločnou bezbariérovou kúpeľnou.

Študenti  majú taktiež možnosť využitia spoločenskej miestnosti, ktorá sa nachádza na 3. poschodí internátu. Okrem nej sa v pivničných priestoroch nachádza aj posilňovňa s rôznymi nástrojmi na cvičenie.

ŠD Ruža je trojposchodový internát po celkovej rekonštrukcii, má kapacitu 133 lôžok. Nachádza sa na okraji Ružomberka. Každá bunka má predsieň a kúpeľňu, v ktorej sa nachádza sprchovací kút alebo vaňa, WC a umývadlo so zrkadlom. Na každom poschodí je kuchynka, ktorá je vybavená chladničkou, mikrovlnnou rúrou, dvojplatničkou a kanvicou. Internet je riešený káblovým pripojením. Na prízemí sa nachádza počítačová miestnosť so 60 počítačmi, kaplnka, spoločenská miestnosť, práčovňa, terasa.

Vzdialenosť od filozofickej a pedagogickej fakulty je cca 30 minút chôdze, od fakulty zdravotníctva a časti  pedagogickej fakulty (Katedra hudby a Katedra výtvarného umenia) cca 10 minút, od železničnej a autobusovej stanice cca 15 minút, od centra mesta cca 5 minút.

ŠD Trio sa skladá z troch blokov - A,B,C s kapacitou 156 miest. Na internáte sú ubytované prevažne dievčatá. Nachádza sa v centre mesta, pod Farským kostolom svätého Ondreja.

Vzdialenosť od filozofickej a pedagogickej fakulty je cca 15-20 minút pešej chôdze, od zdravotníckej a časti pedagogickej fakulty (Katedra hudby a Katedra výtvarného umenia)   - cca 5 minút pešej chôdze. Výhodou je aj  blízkosť železničnej a vlakovej stanice - cca 5 minút, a zastávka MHD - čísla autobusov, ktoré premávajú ku Katolíckej univerzite 1,2,4

Blízko je dostupné centrum mesta, kde sa nachádzajú obchody, lekáreň, hypermarkety, reštaurácie, kaviarne, posilňovňa, bary - biliard, bowling, kalčeto...

ŠD Vojtaššák prešiel v roku 2011 úplnou rekonštrukciou s novými sociálnymi zariadeniami aj interiérovým vybavením. Vďaka tomu poskytuje nadštandardné ubytovanie a pohodlie pre študentov.

    Je vzdialený cca 300 metrov od KU. V blízkosti študentského domova  je bistro, kde sa dá stravovať, zdravotné stredisko a Tesco. Veľkou výhodou je železničná stanica Rybárpole len pár minút pešo. V izbách je možnosť napojenia na TV. Pripojenie na  internet  pomocou Wi-Fi je zadarmo. Objekt poskytuje 16 samostatných dvojposteľových izieb a 12 buniek – 24 izieb dvojposteľových.

    V objekte je zavedený internet, nachádzajú sa tu spoločné vybavené kuchynky (na každom poschodí jedna),  práčovňa, sušiareň, študovňa, fitness centrum, vybavená spoločenská miestnosť. Študenti sa môžu zabaviť hrami ako sú biliard, stolný futbal, šípky.

ŠD TEXICOM ponúka ubytovanie pre študentov v bunkách, ktorá pozostáva z 2- trojlôžkových izieb so spoločnou sprchou a WC. V bunkách, ktorá pozostáva z 2 - dvojlôžkových izieb, kuchynky a sociálneho zariadenia

a v   3. a 4. – lôžkových izbách so spoločnou sprchou a WC na chodbách.

Na každom poschodí sa nachádza spoločná kuchynka s chladničkami. Objekt má pripojenie Wi-Fi. Študenti majú okrem toho možnosť využiť práčovne a sušiarne.

Školský internát ponúka ubytovanie pre študentov Katolíckej univerzity a študentov stredných škôl. Ubytovanie je možné v  bunkách s 2-3 lôžkovými izbami, ktoré majú predsieň so sociálnym zariadením. Sprchy sú však spoločné na každej chodbe- na jednej chodbe sa nachádza šesť buniek.

Na internáte sú ubytovaní najmä študenti zdravotníckej fakulty. Ubytovacie zariadenie sa nachádza hneď vedľa Kostola Povýšenia Svätého kríža na Námestí Andreja Hlinku.

Vzdialenosť od filozofickej a pedagogickej fakulty - cca 20-30 minút pešej chôdze od zdravotníckej a časti pedagogickej fakulty (Katedra hudby a Katedra výtvarného umenia) cca 1-2 minúty pešej chôdze. Blízko sa nachádza železničná  a vlaková stanica, taktiež zastávka MHD - čísla autobusov, ktoré  premávajú ku Katolíckej univerzite 1,2,4. Neďaleko je  dostupné centrum mesta - obchody, lekáreň, hypermarkety, reštaurácie, kaviarne,  posilňovňa, bary - biliard, bowling, kalčeto... V okolí internátu je situovaný Jezuitský kostol, park.

V ubytovacom zariadení sa nachádzajú spoločné kuchynky s výbavou. V celom objekte je zavedený aj internet prostredníctvom Wi-Fi. Momentálne sa za internetové služby neplatí, avšak v budúcnosti sa uvažuje o jeho spoplatnení - vďaka zvýšeniu kvality. Internát vlastní aj spoločenskú miestnosť s televízorom a DVD prehrávačom.

Pre zabezpečenie výchovno-vzdelávacej činnosti poskytuje internát počítače, laserovú tlačiareň, kopírovací stroj, digitálny fotoaparát, vežu s aparatúrou, ktorá slúži na diskotéky a spoločenské stretnutia.

Objekt má 2 posilňovne  pre chlapcov a dievčatá - vybavená je telovýchovným náradím a náčiním. Knižnicu - s odbornou a populárnou literatúrou. Taktiež je možnosť využívať stolný tenis.